החלפת צילינדר

באמת שאין דבר יותר מעצבן מאשר הרגע הזה שזהו – אין לנו איך להיכנס או לצאת מהבית. הגיע הרגע הזה שהמפתח עושה בעיות וזה קורה, לרוב, דווקא בימים שאתם הכי ממהרים נכון? תמיד שאנחנו ממהרים קורים דברים מעצבנים. ומה מוסר ההשכל של הדבר הזה? בדרך כלל הוא מדבר על זה שנפסיק לחכות. אם אתם מרגישים שמשהו לא תקין, המפתח קצת מעצבן, עושה בעיות, משהו לא זורם כמו שצריך הגיע הזמן ללכת לבדוק מה הבעיה. המפתח לבית, לעסק או לכל מקום אחר הוא הדבר הכי חשוב, אחרת איך נוכל לנעול? איך נרגיש בטוחים? לא ככה? לפניכם מדריך חשוב מאוד על צילינדר וכל מה שצריך לדעת עליו!

מה זה צילינדר?

למי שלא יודע צילינדר הוא החלק שמחובר לדלת, אליו אנחנו מכניסים את המפתח. המנגנון שלו פועל בצורה כזאת שמזכירה מאוד גלגלי שיניים, מה שאומר שברגע שמכניסים מפתח ומסובבים אותו הוא גורם לפעולה לקרות, גלגל השיניים מסובב את הבריח שבעצם שומר על הדלת סגורה ונעולה היטב. כל צילינדר בנוי בצורה של חריצים במתאימים בול לאלו שנמצאים על המפתח – יש לא מעט סוגים של צילינדרים אז באמת חשוב לדעת מה בוחרים ומה רמת האבטחה שאתם רוצים להשיג. המחירים מאוד מגוונים ומשתנים וזה תלוי, כפי שציינו, ברמת האבטחה שהצילינדרים עצמם מעניקים לדלת שלכם.

מתי צריך להחליף צילינדר?

בדרך כלל, ברוב הפעמים שתצטרכו להחליף צילינדר זה כי הצילינדר כבר לא תקין. לעיתים אנו אלה שהורסים אותו, אם אנחנו מכניסים מפתח שמלא באבק או אפילו חול מחוף הים, לכלוך שנשאר עליו ועוד… הוא פוגע בחריצים של הצילינדר מה שאומר שאם הם נסתמים המפתח לא יכנס חלק ויתעוררו אפילו בעיות חמורות יותר. לעיתים ניקוי ושימון מספיקים כדי לסדר את הבעיה, אולם אם הבעיה חוזרת על עצמה וממשיכה כנראה שאין מנוס מלהחליף צילינדר! אין ספק שאתם ממש לא רואים להיתקע מחוץ לבית או להיתקע בבית כי אתם לא יכולים לנעול נכון? יש לציין כי אין טעם לנסות לתקן כל פעם מחדש את הצילינדר, עדיף להחליף אותו ולהעניק לעצמכם שקט.

צילינדר בנוי בשביל להגן ולשמור על הביטחון שלנו – אם אתם מזהים סוג של בעיה עדיף לפעול בהקדם, להגדיל ראש ולהחליף! ובכלל בלי קשר, אפשר להעלות עוד סיבות להחלפת צילינדר – אם המפתח נשבר בתוכו זו סיבה די ברורה, אתם תהיו חייבם להחליף, רכשתם דירה חדשה? אפילו אם השכרתם אחת כזאת עדיף מאוד להחליף את הצילינדר שלכם. אתם לא יכולים לדעת איפה מסתובב לו עוד מפתח – בנושא זה אל תקלו ראש, עדיף להשקיע ולשמור על הביטחון והשלווה. איבדתם מפתח? לחלוטין לא נראה מדאיג כי מה הסיכוי שמישהו ימצא את אותו מפתח וידע לאן הוא שייך – אך בשביל השקט הנפשי שלכם, עדיף לגמרי להחליף צילינדר.

מה העלות של שירות החלפת צילינדר?

עלות של החלפת צילינדר תלויה בכל מני גורמים כאלו ואחרים. קודם כל עליכם להבין שעדיף ואפילו מומלץ לקרוא למנעולן טוב כדי להחליף את הצילינדר – בדרך כלל עלות של מנעולן מומחה עולה בסביבות של ה-150-300 שקלים אבל זה מאוד תלוי בימים, שעות ועוד… ותוסיפו לזה כמובן את העלות של הצילינדר עצמו – שזהו גם טווח מחירים מאוד מגוון. יש כל כך הרבה סוגים של צילינדרים וכל אחד מעניק משהו אחר, ישנם צילינדרים עם כרטיס, וכאלו שבלי כרטיס ועוד… בואו נסכם שהצילינדרים הזולים עולים בסביבות העשרות שקלים בודדים ואילו הטובים ביותר יכולים להגיע ליותר מאלף שקלים. אבל כדי לסבר לכם את האוזן ושלא תיבהלו – בממוצע עלות כזאת יכולה להגיע ל- 250-500 שקלים – שוב תלוי מה בחרתם, את מי בחרתם והכי חשוב מתי בחרתם. כל שעה, כל מנעולן וכמובן כל סוג של צילינדר מביא עימו מחיר שונה.

מחיר העבודה לרוב אינו מושפע מגורמים אחרים כמו סוג הדלת, התהליך לרוב מאוד זהה עבור כל סוגי הדלתות וכל סוגי הצילינדרים – מנעולן מומחה וטוב שיעניק לכם עבודה שקטה ונעימה יעשה זאת בערך בחצי שעה. אל תשכחו לקבל חשבונית ושיהיה כתוב עליה הכל – מחיר, סוג הצילינדר והאם ישנה אחריות על הצילינדר עצמו ועל העבודה.

מדוע יש להיעזר במנעולן מקצועי להחלפת צילינדר?

אולי החלפה של צילינדר זה לא מדע מטורף, וישנם מצבים שבעלי ניסיון קטן וידיים טובות יכולים לעשות זאת לבד – אך ישנה סכנה מאוד ברורה והיא שאם אין לכם ניסיון עם מנגנוני דלת אתם תוכלו לפרק את כל המנגנון ובכך גם לגרום לכם נזק כלכלי כבד מאוד – אתם תצטרכו, לא רק להחליף צילינדר, אלא להחליף את כל הדלת! אין ספק שבשביל דבר כזה עדיך ואפילו רצוי להיעזר במנעולן מומחה וטוב שיודע את העבודה, שמעניק אחריות, שיש לו ניסיון, שיכול להביא לכם מגוון רחב של סוגי צילינדרים כולל הסבר מפורט על כל אחד מהם. נכון אתם יכולים לקנות בכל מני חנויות צילינדרים – לרוב המגוון שם לא יהיה זהה, ולו במעט, למגוון שמנעולן טוב יעניק לכם. חשוב לציין שמנעולן איכותי ידע לעשות את העבודה עבורכם ואתם לא תצטרכו להתחרפן מכך שאתם לא יכולים להיכנס הביתה או לצאת מהבית מחשש להשאיר את הדלת פתוחה. מנעולן טוב יעניק לכם הרגשה בטוחה ויחזיר לכם את הביטחון בכך שיחליף צילינדר המותאם בול לדלת שלכם.

חשוב לציין שתזהרו ותחפשו מנעולן איכותי וטוב, בעל שם שהולך לפניו, בעל ניסיון ושיש לו לא מעט תגובות איכותיות על עבודתו הנאמנה. שימו לב שמנעולן טוב יוצא לכם צילינדר חדש מאריזה חדשה, ולא חלילה משהו משומש. שימו לב שבדרך כלל צילינדר יגיע עם חמישה מפתחות (לרוב) אז תיקחו את כל המפתחות שיש באריזה של הצילינדר – ישנם צילינדרים שמגיעים עם פחות מפתחות לא להיבהל, מה שבטוח זה לא מפתח אחד.
אתם תרגישו כבר מהרגע הראשון שתדברו עם המנעולן שבחרתם, את הטון שלו, את היחס ואת הנעימות, וכמובן את השירות, אל תתפשרו על זה. שוחחו עם המנעולן ותבררו האם יש לו מגוון רחב של צילינדרים ואם כן, מהו טווח המחירים, עדיף לדעת זאת מראש. עשו זאת בחוכמה ותבחרו באדם טוב, וכמובן שהכי חשוב תשמרו על הצילינדר שלכם! זה כבר יוריד לכם לא מעט דאגות – אבל עדיין יש חשיבות לבחירת מנעולן טוב, אל תשכחו זאת.

כיצד תבחרו מנעולן עבור החלפת צילינדר?

שימו לב תמיד לבדוק תגובות של משתמשים, להסתכל על האתר של המנעולן, לבדוק האם בכלל יש לו אתר, מה הוא מציע, מה הניסיון שלו, תסתכלו על תמונות אם יש, שימו לב לכל ה-מסביב, והכי חשוב תתקשרו. לעיתים בשיחה אחת בלבד אפשר להבין מי האדם שנמצא מאחורי הטלפון, להרגיש את השירותיות והאיכות שלו וכמובן תכירו אותו ואת המחירים, אל תתביישו – אתם רוצים להחליף משהו טוב במחיר טוב. והכי חשוב, מעבר לכסף – אל תתפשרו על מישהו טוב! ואל תגידו שלא אמרנו.

מה צריך לדעת לפני שמחליפים צילינדרים לדלת?

יש כל מני סוגים של צילינדרים כפי שכבר ציינו, דגמים שונים ומגוונים וכן, כל אחד מהם מעניק סוג אחר של הגנה – מומלץ לדעת שעליכם לשאול את המנעולן מה הכי מתאים לדלת שלכם מבחינת הגנה, אל תתביישו לשאול מהו הדגם הכי מומלץ כדי לבטח את עצמכם בצורה הכי טובה שיש. ושימו לב למפתחות – לפורצים יש שיטות מאוד ייחודיות לשכפול ואפשר ממש לפרוץ מבלי שידעו, תבחרו בצילינדר איכותי (בעל כרטיס מיוחד) שאינו ניתן לשכפול בקלות, אם בכלל.

למה כדאי לבחור בחיים מנעולים?

אצלנו ב- ״חיים מנעולים״ תמצאו ניסיון של מעל ארבעים שנה בתחום של המנעולים. אנו מומחים בתחום ויודעים להעניק לכל לקוח את הדבר אשר מתאים לו. הידע והניסיון שלנו הובילו אותנו לאיפה שאנחנו היום. יש לנו מגוון רחב מאוד של צילינדרים, כל סוג שרק תרצו ושיתאים לדלת שלכם. אצלנו תזכו לאוזן קשבת, מחירים הוגנים והכי חשוב שירות יוצא דופן שעוד לא הכרתם. אל לכם להתפשר על איכות ושירות כשמדובר בדלת שלכם, בביטחון שלכם ובשקט שלכם. נתקלתם בבעיה? המפתח לא נכנס, עושה בעיות ומסרב לפתוח לכם את הדלת? הגיע הזמן לפעול – אל תדחו למחר את מה שאפשר לעשות היום. אנחנו פה בשבילכם כל הזמן. צריכים מנעולן? זה הזמן לפנות אלינו מחכים לכם גם באתר וגם בטלפון 050-5554341